Göz Altı Dolgusu Nedir?

Göz altı dolgusu göz altı morluğu ve çöküklüğünde kullanılan bir yöntemdir. Göz altına ışık dolgusu yapıldıktan bir hafta sonra kişinin göz altında aydınlanma ve yorgun görünümde gözle görülür azalma meydana gelir. Bu dolgu uygulamasının avantajı doğal gözükmesi ve göz altında işlem sonrası ödem sorunu yaratmamasıdır. Göz altı dolgusunun etkisi 1 veya 1.5 yıl devam eder. Diğer hyaluronik asitli dolgularda görülen mavi renkte olan görünüm yani (Tyndall etkisi) gözaltı ışık dolgusunda görülmez.

Göz Altı ışık dolgusu neden uygulanır?

Göz altı dolgusu; Bazı kişilerde yaşa veya yapıya bağlı gözaltları koyu ve çökük gözükür. Bu görüntü kişilere yorgun, uykusuz ve yaşlı bir görüntü verir. Bu tür şikayetleri olan kişilere gözaltı dolgusu uygulandığında aydınlık ve sağlıklı görüntü hemen ortaya çıkar. Göz altı ışık dolgusu göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkilidir.

Gözaltı Işık Dolgusu

Göz altı dolgu uygulamalarında hangi maddeler kullanılır?

Göz altı dolgu uygulamalarında hyaluronik asit maddesi tercih edilmelidir. Hyaluronik asit zamanla eriyen ve bir sorun olduğunda hyaluronidaz ile eritilebilen bir dolgudur. Bu yüzden güvenle kullanılabilir.

Göz altı ışık dolgusunun etkisi ne kadar sürer?

Göz çevresini gençleştirmek, morluklar ve çöküklük için uygulanan gözaltı dolgusu 15-18 ay etkilidir.

Göz altı dolgu uygulamalarında hyaluronik asit dolgu seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Göz altında kullanılan hyaluronik asitin yapısı gözaltına uygun olmalıdır. Kalın yapılı, uygun olmayan hyaluronik asit dolgu yapıldıktan birkaç sonra su çekerek şişer ve ödemli bir görüntü verir aynı zamanda mavi-yeşil renklenme (tyndall etkisi) yapabilir. Bu yüzden dolgu seçiminde gözaltı için yapılmış ince yapılı hyaluronik asitli dolgular kullanılmalıdır.

goz alti isik dolgusu

Göz altı dolgu uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

İşlemden sonra buz uygulaması yapılır. İlk gün sıcak banyo tavsiye edilmez. Uygulamadan sonra ilk iki gün aşırı yüz hareketlerinden ve gülmekten kaçınılmalıdır İlk hafta aşırı hareketli sporlar yapılmamalıdır.

Göz altı dolgusu uygulamalarının riski nedir? İğne ile yapılan gözaltı dolgu uygulamalarında geçici morluk olabilir- Göz altına dolgusundan sonra kapatıcı makyaj yapılabilir.