Yüzde İp Uygulamaları 

4D İp Estetiği - 4D İp Uygulaması ile Ameliyatsız Yüz Germe

Yüz Gençleştirme için kullanılan ip materyalleri birçok çeşittir.

1.PDO (polidioksanon):

Çeşidine göre 30 gün ve 8 ay da cilt altında eriyen , bu süreçte kollajen aktivasyonunu tetikleyen iplerdir.

2.Silikon ip :

Silikon materyalinden üretilmiş,dokuda erimeyen,üzerindeki çıkıntılı yapılar aracılığı ile ciltte tutunma sağlayan iplerdir.Cillte kollajen aktivasyonu sağlamaz.Hafif sarkmalarda lifting sağlayabilmek için kullanılabilen iplerdir.

PDO iplerin özelliği nedir?

Polidioksanon adı verilen, ameliyatlarda iç organların dikişlerinde kullanılan ip materyalidir. Allerjik yapısı olmayıp tıpta yıllardır kullanılmaktadır.

Yüzde İp Uygulamaları ile görülen etkiler nedir?

PDO ipler,cillte kollajen aktivasyonunu tetiklemeye çalışır.Kollajen aktıvasyonu ile ciltte sıkılaşma ve lifting etki ortaya çıkarmaya çalışır.Bu etkiyi cildin kend tepkisi ve onarması miktarında yapabilir.Üzerinde dikensi çıkıntıları olan PDO ipler aracılığı ile bu etki artırılmaya çalışılır.


Yüzde İp Uygulaması nasıl yapılır?

Lokal Anestezi ile uygulama yapılacak alan uyuşturulur. Kılavuz iğneler ile sadece kanüllerin giriş delikleri açılır. Her bir kanül için tek bir iğne girişi yeterlidir. Yüzdeki ihtiyaca göre farklı özellik ve sayıdaki ip materyalleri kullanılabilir. İşlem ortalama 30-45 dakika arasında sona erer.

Etkisi ne zaman başlar?

Uygulama yapılır yapılmaz yüzdeki sarkıklığı giderme etkisi görülür. Bahsedilen diğer 3 etki 15 günden itibaren kendisini göstermeye başlar. Sürekli devam eden Fibroblast aktivasyonu sayesinde her geçen gün ciltte iyi yöndeki etkiler görülmeye devam eder.


 Ömrü nedir?

Bu yöntemde sürekli bir hücre aktivasyonu ve cilt yenilenmesi söz konusudur. Aslında yapılan işlemle cilt yaşı gençleştirilmiş olur. Gençleşme yılı kadar sürer diyebiliriz. Bir Toksin Uygulaması ya da dolgu işlemi gibi bir süre verilemez. Gerçi bu işlemlerde bile süre verilse de yaş, genetik yapı, metabolizma hızı, çalışma şartları gibi faktörler bu süreyi etkilemektedir.

Diğer İp yöntemleri ile kombine edilebilir mi?

Cilt yapısı, yüz şekli ve ihtiyaca göre diğer ip materyalleri ve yöntemleri kombine kullanabilir. Ayrıca Dolgu, PRP, mezoterapi gibi yöntemlerde başka bir zaman yada beraberinde kullanılabilir.