AĞIZ ÇEVRESİ

Yüzde en hareketli bölgemiz ağız ve çevresidir. Haliyle deformasyonlar da daha fazla olacaktır. Bu deformasyonların bir kısmı yaşlanma sürecinde gerçekleşirken bir kısmı da mimik hareketlerinin çok olmasından kaynaklanır.

Ağız Çevresi

Dudak incelmesi

Yapısal olabildiği gibi sonradan yaşlanma ile incelmesi de mümkündür. Dolgu ile bu durum düzeltilebilir. Dolgu istenmeyen durumlara ipler kullanılarak dudak konturu düzeltilebilir.

 

Dudak üstü çizgilerde artış

Mimiklerin bol kullanılmasından, cilt kalitesinin bozulmasından ve dudakların incelmesinden kaynaklı olabilir. Dudak incelmesinden kaynaklı durumlarda sadece bir dudak konturüne yapılacak bir dolgu işlemi ile bu problem giderilebilir.

Cilt kalitesinin bozulmasından kaynaklı ise Altın iğne, Fraksiyonel lazer,Plazma, Dermal Enjeksiyon gibi işlemlerle yenilenme sağlanabilir.

İp yöntemleri kullanılabilir. Çizgi içine ya da cilt altına genel dolgu uygulaması yapılabilir.

 

Dudak üstü lekeler

Özellikle dudak üstü tüylerden kurtulmak için yapılan ağda, iple alma ya da lazer epilasyon gibi işlemlerden sonra Işığa maruz kalma sonrası oluşan lekelerdir. Daha derin yerleşimli olur. Herşeyden önce olmaması ve artmaması için bu tarz işlemlerden sonra Ultraviyole ışığa maruz kalınmamalıdır.

Oluşan lekelerin tedavisinin zor olduğu bir alandır. Altın iğne, Enzimatik peeling, Q-Switch lazer gibi yöntemler kullanılarak tedavi edilebilir.

 

Ağız kenarı çizgiler

Ağız dolusu gülme gibi mimiklerden kaynaklı oluşur ve artar. Bu durumlarda çizgilerin derinleşmemesi için ve görünümü düzeltmek için dolgu işlemleri yapılabilir.

Eğer cilt elastikiyeti probleminden dolayı ya da yanak sarkmasından kaynaklı artmışsa o bölgeye dolgu yapmak yüzün öne ve aşağı doğru büyümesine sebep olacaktır. Bu durumlarda probleme yönelik tedavi düzenlenmelidir. Sadece ağız çevresine odaklanarak yapılacak bir işlem bütünselliği bozabilir.

 

Dudak çene arası çizgi ve çöküntüler

Marionette çizgileri veya çöküntüleri diye de bahsedilir. Cilt elastikiyet kaybı veya yüzde sarkma nedeniyle olursa çizgi şeklinde kendini gösterir. İleri boyutta ise öncelikle probleme yönelik tedavi yapılması gerekir.

Yaşlanma sürecinde damak yapısının değişmesiyle veya dişlerin tekrar yapılmasından çökmeler ve ağız çevresi çizgiler ortaya çıkabilir.

Yapısal olarak alt dudak köşelerinin içerde olması durumunda mutsuz yüz diye tabir edilen durum söz konusu olabilir.

Marionette çizgileri, çöküntüler, mutsuz yüz gibi ağız çevresi problemlerinde farklı yapıdaki Dolgu ürünleri ile uygulamalar yapılarak problem ortadan kaldırılabilir.

 

Çene

Çene göz ardı edilmemelidir. Çene yapısındaki bir problem ve bunun fark edilip düzeltilmesi yüzde beklenen den öte iyi değişiklikler sağlayabilir.

Çene küçüklüğü, çene sivriliği veya çene yanlarında içe doğru çentiklerin olması ; yüz ovalitesinin ve şeklinin komple değişik görünmesine sebep olur.

Yüz oranına göre dolgu işlemi ile çene deki bu durumlar düzeltilebilir.

MEDİKAL ESTETİK


Please publish modules in offcanvas position.