AMELİYATSIZ ÇENE ve JAWLINE ESTETİĞİ

Dolgu uygulamaları günümüzde estetik amaçlı en sık başvurulan yöntemlerdendir. Yüz dolgusu uygulamalarındaki başarılı sonuçlar her geçen gün uygulamalara yenilerinin eklenmesi ve ameliyatsız estetik alanındaki ilerlemeyi de beraberinde getiriyor. Çene  dolgusu ve çene hattı dolgusu ile yüzün estetik anlamda çok daha etkileyici kılınması ve altın orana yaklaşılması mümkün. Yüz güzelliği söz konusu olduğunda yüzdeki tüm estetik ünitelerin birbiriyle uyumlu olması şarttır. Dolayısıyla iyi bir analiz sonrasında, küçük ama etkili dokunuşlar sayesinde çevre tarafından anlaşılamayan ancak olumlu sonuçlara yol açan işlemler yapmak mümkündür. İşte bu noktada en büyük yardımcılarımızdan biri dolgu uygulamalarıdır. Şimdi çene dolgusunun detaylarını inceleyelim.

Çene ve Jawline dolgusunda hangi malzeme kullanılır?

Burun dolgusu, yanak dolgusu, elmacık dolgusu gibi tüm diğer yüz dolgusu işlemlerinde olduğu üzere, çene ucu ve çene hattı (Jawline) için en sık kullandığımız malzeme hyaluronik asit türevleridir. Hyaluronik asit tüm dünyada en sık kullanılan ve en güvenli olan estetik dolgu materyalidir. Vücutta herhangi bir allerjik reaksiyona sebep olma ihtimalinin neredeyse olmaması, komplikasyon ve yan etki risklerinin yok denecek kadar düşük olması bu ürünün başarıyla kullanılmasındaki ana faktörlerdir.

 

Yüz dolgusu ile çene bölgesinde yapılabilen estetik uygulamalar nelerdir?

Çene ucu büyütme, çene ucu uzatma, çene ucu formu değiştirme, çene köşesi belirginleştirme, çene hatlarını belirginleştirme, çene asimetrilerinin hafifletilmesi yada düzeltilmesi gibi işlemler Çene ve Jawline hattının yüze göre düzgün bir şekil almasını sağlar.

 

Çene ve Jawline dolgusu ağrılı mıdır ve işlem ne kadar sürmektedir?

Çene ve Jawline dolgusu muayenehane koşullarında yapılan, son derece ağrısız ve konforlu bir işlemdir. Gerektiğinde özel ağrı kesici kremler ve soğutucu anestezi uygulamaları yapılır. İşlem yaklaşık 10 - 30 dk. kadar sürer ve işlem sonrasında hiçbir kısıtlama olmaksızın normal hayatınıza devam edersiniz.

Çene Dolgusu

Jawline Dolgusu nedir?

DOLGU UYGULAMALARI


Please publish modules in offcanvas position.