BOYUN ve DEKOLTE

Boyun ve dekolte, herhangi bir problem başlamadan genellikle göz ardı edilen bir bölgedir. Aslında yapılması gereken; yüz ile birlikte değerlendirilmeli ve yüze ne yapılıyorsa bu bölge de ihmal edilmemelidir.

BOYUN ve DEKOLTE

Boyun Dekolte Deformiteleri

Bahsedilen bu durum cilt ile alakalıdır ancak boyunda yaşla birlikte cilt altında da meydana gelen ve engelleyemediğimiz bir deformasyon da söz konusudur. Platysma bantları...

Platysma, çene kemiğinden başlayıp köprücük kemiklerine kadar ulaşan ve boynumuzu tamamen örten bir kas tabakasıdır. Bu geniş kasın arasında bulunan bantlar zamanla belirgin hale gelir. Bunlara Platysma Bantları denir. Özellikle boynu germe gibi boyun kası hareketlerinde belirginleşir. Üst deri dokunun incelmesi veya deforme olmasıyla da iyice görünür hale gelir. Çene den köprücük kemiklerine kadar yukarıdan aşağıya doğru cilt altında uzanan bantlardır.

 

Platysma bantları nasıl düzelir?

Toksin uygulaması ile azaltılır ve artması engellenebilir. 1 ,5 cm aralar ile bant içerisine küçük doz enjeksiyonlar yapılabilir. %70-90 düzelme sağlar ve bu etkisini 4-6 ay arasında devam eder.

 

Boyun ve dekolteye ne yapabiliriz?

  • Yüze ne yapılıyorsa bu bölgeye de aynı şekilde davranılması gerektiği bilinmelidir.
  • Güneşten korunmalı, Ultraviyole ışıktan uzak tutulmalıdır.
  • Temizleme, nemlendirme ve antiaging bakımlar yapılmalıdır.

 

 

Elastikiyet kaybı

Cilt yenileme içi kullanılan tüm yöntemler boyun ve dekoteye de uygulanablir.
Plazma, ALTIN İĞNE, Fraksiyonel Lazer, Focus Ultrasound, Dermel Enjeksiyon v.b. gibi tüm yöntemler kullanılabilir. Profesyonel Cilt Bakımları yapılabilir ve ev ürünleri titizlikle kullanılmalıdır.

 

Boyun Çizgileri

Boynun katlanmasına bağlı olarak boynun enine oluşan katlanma çizgileridir. Bu Çizgilere de toksin uygulanabilir. Çizgi içine Dermel Enjeksiyon yapılabilir. Katlanma çizgisinin içine verilen mezokokteyl ile yeni hücre yapılanması ile çizgilerde azalma sağlanabilir.

Plazma, ALTIN İĞNE, Fraksiyonel Lazer, Focus Ultrasound, v.b.gibi tüm yöntemler kullanılabilir. Profesyonel Cilt Bakımları yapılıp ve ev ürünleri titizlikle kullanılmalıdır.

 

Leke

Boyunda genellikle görünmemekle birlikte en çok dekoltede görülür. Ciltte oluşan her türlü leke de yapılan tedaviler rahatlıkla dekoltede de uygulanabilir.

MEDİKAL ESTETİK


Please publish modules in offcanvas position.