BURUN BOTİLİNUM TOKSİNİ

Burun Botilinum Toksini ile Burun bölgesi ameliyatsız estetik uygulamalar ile güzelleştirilebilir. Bu uygulamalar Botilinum Toksin ve dolgu uygulamalarıdır. Çoğu kişinin gülünce burnun ucu aşağı doğru düşer ve kanatlarında olan genişleme de görülebilir. Bu durum bu uygulama ile azaltılabilir. Aynı zamanda burnun kanatlarında olan yayvanlaşmada azaltılabilir. bu uygulama ile burnu aşağı çeken kasın etkisi azaltılır. Bu sayede burun ucu aşağı düşmez, hafif bir burun kalkıklığı elde edilir.

Ayrıca burun sırtında gülünce oluşan burun kırışıklıkları da giderilebilir. Bu kırışıklıklar özellikle alın ve göz etrafı Botilinum Toksini uygulanan hastalarda belirgin olabilir. Bu durum özellikle gülme sırasında burnun sırtında orantısız kırışıklıklara neden olur. Bu yüzden kişiye yüz Botilinum Toksini uygulanırken burun bölgesi de değerlendirilmelidir.

Buruna dolgu uygulaması da yapılabilir. Burnun sırtındaki kırışıklıkların ya da kat izlerinin tedavisinde dolgu uygulaması efektiftir. Özellikle derinleşmiş ve belirgin burun kırışıklıklarının tedavisinde düzelme sağlayabilir.

Burnu güzelleştirmek içinde dolgu uygulamaları yapılabilir. Burundaki kemer azaltılabilir ya da kaybedilebilir. Burnun ucu kalkıklığı artırılabilir ya da dikleştirilebilir. Burun kökü ya da ucuna dolgu maddesi ile doldurularak burnun daha güzel bir görünüme kavuşturulabilir.

Buruna uygulanan Botilinum Toksinin ya da dolgunun avantajı basit bir uygulama olması, günlük tempodan koparmaması ve hızlı sonuç vermesidir.

BOTTOLINUM TOKSİN UYGULAMALARI


Please publish modules in offcanvas position.