BURUN DOLGUSU

Ameliyatsız Burun Estetiği (Burun Dolgusu) Uygulaması

Ameliyatsız estetik işlemler alanında en çok ilgi gören bölgelerden birisi de burundur. Burun dolgusu uygulaması ameliyatsız burun estetiği olarak popüler olan bir burun şekillendirme işlemidir. Burunun çeşitli nedenlerden dolayı belirli seviyede orantısız bir görünüme sahip olması halinde veya estetik burun ameliyatı sonrası minimal düzenlemeler için uygun hastalarda burun dolgusu yapılabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği (Burun Dolgusu) Uygulaması

Burun dolgusu bazı burunlar açısından oldukça güzel sonuçlar verirken, bazı burunlar ise dolguya uygun değildir. Anatomik olarak büyük burun, deviasyonu ileri boyutta olan burun, fizyolojik problemlerin eşlik ettiği burunlarda seçenek cerrahi olmalıdır.Burun bölgesinde dolgu maddeleri; burun sırtında hafif bir yükselti varsa, burun sırtı ile alın arasında bir çöküklük varsa, burun sırtı ile burun ucu arasında bir çöküklük varsa, geçirilmiş burun ameliyatı sonrası burun sırtında düzensizlikler varsa veya burun ucu istenen açıdan daha düşük ise yapılabilir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli durum ; yukarıda bahsedilen bu problemlerde dolgu yapılması düşünülürken , burnun yüze göre oranının atlanmaması gerektiğidir.Büyük bir burunda da bahsedilen problemler dolgu ile düzeltilebilirse de büyüklüğü değişmeyeceğinden genel görüntü de pek bir anlam ifade etmeyecektir.

 

Dolgu ile Ameliyatsız Burun estetiği ,Yüze göre oranı iyi olan bir Burundaki deformasyonları düzeltmek için yapılmalıdır.

 Burun ucunda özellikle konuşurken, gülerken aşağı doğru hafifçe sarkma mevcutsa ilave olarak burun ucuna Botilinum Toksin ile destek uygulaması da yapılabilir.

Ameliyatsız burun düzeltme burun dolgusu uygulamasında ağrısız bir işlem olması için burun bölgesine sürülen uyuşturucu krem kullanılabilir.Burun planlandığı gibi şekillendirilir. Bunun için iğne yada kanül adı verilen ucu sivri olmayan iğne kullanılabilir. Küçük dozlarda da duruma göre eklenebilir. Uygulama sonrasında ise sadece 5- 10 dakika kadar buz ile kompress  yapılması yeterli olmaktadır.

 

Ameliyatsız Burun Estetiği (Burun Dolgusu) İşlem Süresi

Ameliyatsız burun estetiği işlemi olarak yapılmakta olan burun dolgusu  15- 30 dakika sürmektedir.2-3 Hafta sonra kontrol yapılabilir.Kalıcılık 12-18 ay arasında değişebilir.Tekrarlayan uygulamalarda kalıcılık süresi uzayabilir.

Ameliyatsız burun estetiği, İstanbul burun dolgusu fiyatları işlemi gerçekleştiren doktora ve prosedürün gerçekleşeceği kliniğine ve yapılacak işlemin boyutuna göre değişeceği bilinmelidir. Buruna dolgu ile ameliyatsız burun estetiği hakkında bilgi almak için sorularınızı formlarımızdan veya numaralarımızdan iletebilirsiniz.

DOLGU UYGULAMALARI


© 2023 Dr. Mevlüt Dağ.

ByFlash Agency

Please publish modules in offcanvas position.