DUDAK BOTİLİNUM TOKSİNİ

Dudak bölgesi özellikle kadınların en önemli estetik bölgelerinden birisidir. Dudak bölgesinin tekrarlayıcı hareketleri dudak çevresinde bir takım cilt kırışıklıklarına yol açar. Özellikle sigara içen kişilerde dudak üzerinde bıyık bölgesinde diklemesine çizgiler oluşur. Bu çizgilenmeler sigara içenlerde devamlı negatif basınçla bu kasların tekrarlayıcı hareketleri sonucu oluşur. Bu çizgiler özellikle dudak bölgesinde cilt inceyse, sigara içiyorsa ya da bu bölgedeki mimik kasları güçlü ve aşırı çalışıyorsa daha çabuk ve derin oluşabilir.

Dudak Çizgilerinin Tedavisinde Dudak Botilinum Toksini Uygulaması

Dudaklardaki çizgilerin tedavisinde düşük doz botilinum boksini uygulaması faydalıdır. Dudak çizgileri kat izine dönmemişse Dudak Botilinum Toksini o kadar faydalıdır. Bu bölgeye uygulama yapılması bu çizgilerin tamamını geçirmez, ama azaltır. Düşük doz uygulama yapılması bu bölgedeki orbikularis oris kasının yüzeyel liflerinde açılmaya ve dolayısıyla dudak çizgilerinde azalmaya katkı sağlar. Yüksek dozda uygulama ise orbikularis oris kasının derin liflerine ulaşır ve kasın aktivitesinde ciddi azalmaya yol açar. Bu yüksek doz uygulaması dudak hareketlerinde azalma ya da asimetrilere yol açabilir.

 

Botilinum Toksini ve Dolgu kombinasyonu ile Dudak Üzeri Çizgi ve Kırışıkların Giderilmesi

Dudak üzerindeki çizgilenmelerin tedavisinde dudak Botilinum Toksini ile beraber dolgu uygulaması tedavinin artırır. Özellikle bu bölgede oluşan cilt kırışıklıkları katlantı izine dönmüş olabilir. Bu durumda Dudak dolgusu uygulaması daha da etkin bir tedavi rolü üstlenir. Ciltte oluşan dirilik ve kırışıklıkların içinin doldurulması bu bölgenin daha güzel görünmesini sağlar. Aynı zamanda bu bölgedeki kırışıklara Botilinum Toksini koruyucu etki yaratır.

Botilinum Toksini Kalıcılıksüresi 4-6 aydır. Dolgu içinse Kalıcılık 8-12 aydır.

BOTTOLINUM TOKSİN UYGULAMALARI


Please publish modules in offcanvas position.