GÖZ ALTI DOLGUSU NEDİR?

Yüzümüzde kullanılan Hyaluronik Asit temelli dermal dolgu ürünleri cildimizdeki mat ve nemsiz görünümün nemli ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan uygulamalardır. Göz altı ışık dolgusu uygulamaları da göz altında göz yaşı oluğu denilen alanda oluşan çöküntünün azaltılması veya ortadan kaldırılmasında yardımcı olmaktadır.

Göz altında olan problemler; göz yaşı oluğu çöküntüsü ve yorgun yüz görüntüsü, göz altı torbalanması, morluk ve zaman zaman oluşan şişliklerdir.

Eğer göz yaşı oluğunda çöküntü ile birlikte torbalanma görüntüsü varsa bu alana yapılacak dolgu ile görüntü daha iyi hale getirilebilir.Ancak torbalanma fıtıklaşma şeklinde ise bu durumda dolgu etkili olmayacaktır.

Göz altı morluk ve koyuluk nedeni göz yaşı oluğundaki çöküntü kaynaklı ise dolgu etkili olacaktır. Ancak göz çevresindeki morluk veya koyuluk genetik renk farklılığından kaynaklı ise dolgu etkili olmayacaktır.

Bu sebeple öncelikle sorunun ne olduğu iyi analiz edilmelidir.

Göz Altı  Dolgusu Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde uygulama yapılacak olan kişinin göz altı ve göz çevresine anestetik krem sürülerek 10 ile 20 dakika arasında kremin etkisini göstermesi için beklenir.İğne yada kanül ile Göz altı dolgu işlemi yapılır. Bu uygulama yaklaşık olarak 15 ile 30 dakika arasında bir sürede tamamlanır. Uygulama yapılan kişi uygulama sonrasında günlük yaşantısına hemen dönebilir. Uygulamadan yaklaşık olarak 2 hafta sonra kontrol yapılabilir.

Göz Altı Dolgusu Uygulamasının Kalıcılığı Ne Kadardır?

Göz altı  dolgusu, göz altı ve çevresinde bulunan sorunlara göre değişmekle birlikte 6 ay ile 2 yıl arasında bir süre kalıcılığının olduğu söylenebilir.

Göz altı dolgusu nedir, bu uygulama nasıl yapılır?

DOLGU UYGULAMALARI


Please publish modules in offcanvas position.