İP ASKISI İLE YÜZ GERME

İp askı ile yüz germe yöntemi

Yüzdeki sarkmaların giderilmesi, yerçekimine karşı direnç oluşturulması, ciltte elastikiyet artışı ve yüzde volüm kayıplarının telafi edilmesi amacıyla estetik yüz ameliyatı düşünülmeyen durumlarda kullanılabilen cerrahi olmayan bir yöntemdir.

Bu amaçla farklı ip materyalleri kullanılabilir:

1. PDO ip (Polidioksan – İp Askı )

Çeşidine göre 30 gün ve 8 ay da cilt altında eriyen , bu süreçte kollajen aktivasyonunu tetikleyen iplerdir.

Daha ince ve kısa ipler daha çoklu bir şekilde cilt içine iğne yardımı ile bırakılır. Cilt kalitesini artırmayı hedefler.

Daha kalın, uzun ve kendi üzerinde farklı yapılarda çentiksi çıkıntıları olan PDO iplerde yüzdeki sarkma problemlerinde kullanılabilir.

2. Silikon ip (Fransız Askısı)

Silikon materyalinden üretilmiş , dokuda erimeyen, üzerindeki çıkıntılı yapılar aracılığı ile ciltte tutunma sağlayan iplerdir. Cilt de kollajen aktivasyonu sağlamaz. Hafif sarkmalarda lifting sağlayabilmek için kullanılabilen iplerdir.

Elastikiyet Kaybı, yağ yastıkları erimesi ya da sarkma… Hangi sebepten olduysa ya da hangi problem varsa öncelikle yüz iyi değerlendirilmeli ve cilt yapısına uygun yöntem seçilmelidir.

 

İp Askı ile Yüz Germe Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

İp askı ile yüz germe, plastik cerrahi çözümlerine başvurmak istemeyen fakat cildinin eski dinç, canlı görünümüne geri dönmesini isteyen kadın ve erkekler için olan bir uygulamadır.

Yüz germe operasyonuna alternatif olan bu işlem ile zamanda geriye gidilirken yaşlanma sürecin de de bir geciktirme hedeflenmiş olur.

 

İp Askı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

İp askısı, sarkma tedavilerinde kullanıldığı için en sık kullanıldığı alan yüz bölgesidir. Uygulama ile;

  • Yanak, elmacık kemiklerinin belirginleşmesi,
  • Çene altı sarkmaları
  • Yüzün ovalleştirilmesi hedeflenir.

 

Her Cilt Tipinde Etkili Olur Mu?

İp askılama aşırı derecede kırışmış ve sarkmış ciltler için uygun değildir. Bu tip vakalarda hasta yüz germe ameliyatlarına yönlendirilir. İnce yapılı ve hafif derecede gevşeklik gösteren ciltlerde en etkili ve estetik sonuçlar alınmaktadır. Cildin çok ince ve kırışmış olduğu durumlarda da sonuç istenen düzeyde olmayacaktır. Cildin kalın ve çok ağır olduğu durumlarda ise ipler bu işlem için yetersiz kalacaktır.

 

İp ile Yüz Askılama Uygulamasının Avantajları

Bu işlemin en önemli avantajı dikiş izi olmadan, tehlikesiz, acısız ve konforlu bir şekilde uygulanmasıdır. Lokal anestezi ile uygulandığı için hastanede yatmaya gerek olmaz, hasta sosyal hayatına hemen geri dönebilir. Süspansiyon etkisi sayesinde yukarıya doğru bir kuvvet uygulayarak yer çekimi nedeniyle oluşmuş sarkmalarda etkilidir. 35-70 yaş arası ihtiyacı olan kadın ve erkeklere uygulanabilir.. Mimiklerde değişiklik olmaz. Gevşeme hissedildiği zaman tekrar gerdirme işlemi uygulanabilir.

 

İp Askı ile Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Dinamik askılar lokal anestezi ile yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında süren bir işlemle uygulanmaktadır. İşlem öncesinde yapılan kontrolde, uygulama bölgesinde çalışılacak noktalar belirlenir ve ipler deri altına yerleştirilir. İpin tutunma bölgesi baş içi (kulak üzeri) olarak tercih edildiği için işlem dikişe gerek kalmadan sonlandırılmaktadır. İşlem sonrası oluşabilecek enflamasyon, ağrı kesiciler ile kolayca geçirilebilir. Uygulama sonrasında günlük hayata hemen devam edilebilir.

İp Askısı Öncesi ve Sonrası

Uygulama Öncesi Hangi Önlemler Alınmalıdır?

Belirli bir önlem ya da gerekli bir tedavisi yoktur. İşlem öncesi ipler ve askı işlemi hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için tüm detaylar hakkında doktorunuz tarafından bilgilendirilirsiniz.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Dinamik ipin uygulanmasının ardından birkaç gün dinlenilmesi tavsiye edilir.
  • İlk günler çene hareketleri minimum seviyede kullanılmalıdır.
  • Yüz üstü uyunmamalıdır.
  • Yüz yıkama işlemi sırasında yukarı doğru hareketler uygulanmalıdır.
  • Cilde masaj uygulanmamalı ve ovuşturulmamalıdır.

 

İp Uygulamaları

 

İp Askısıyla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 

İp Askısı Ağrılı Bir İşlem mi?

İp askı, lokal anestezi altında, ağrısız, kesi olmadan yapılan bir işlemdir.

 

İp Askısı Uygulaması Kaç Seans Sürüyor?

Sadece bir seans yeterlidir.

 

Dinamik İplikler Yaşlanmayı Durduruyor Mu?

İpliklerin zamanı durdurma gibisi bir etkisi olmadığından yaşlanmayı önlemek gibi bir mucize beklemek yanlış olur. Bununla birlikte, size zaman kazandırır.

 

İp Askısı İşlem Tersine Döndürülebilir mi?

İşlem uygulandıktan birkaç yıl sonra, yeni iplikler ile yeni işlem yaptırmak ya da başka bir gençleştirme tekniği uygulamak mümkündür.

 

İp Askısı Uygulamasının Yan Etkisi Var mı?

Silikon yada PDO ipler; tamamen insan cildine uyumlu iplerdir. İşlem sonrası yan etkiler yok denecek kadar nadir ve azdır, hasta normal hayatına ertesi gün devam edebilir.

 

İplikler Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

İp askı, teknolojik olarak en gelişmiş yöntemlerden biridir ve diğer ameliyatsız gençleşme uygulamalarına oranla daha fazla tercih edilmektedir. Bu durumun en önemli sebeplerinden biri operasyon risklerinin olmamasıdır.

 Kalıcılık, yapılan işlem haricinde yaşlanma süreci ve hızına da bağlıdır. Genel olarak; kullanılan ip materyali ve yaşlanma süreçleri de göz önüne alınacak olursa süre 1-3 yıl arasındadır.

 

İp Askısı Fiyatları

Kullanılacak olan malzeme miktarı ve uygulanacak olan alan kişiye göre değişir. Fiyatlandırma cildin durumuna ve ihtiyaca göre belirlenir.

French Lift | Fransız Askısı Nedir?

İp Uygulamaları

Please publish modules in offcanvas position.