KAZ AYAKLARI (GÖZ KENARI) BOTILINUM TOKSİNİ

Göz etrafı kırışıklıkları tekrarlayıcı mimik hareketleri ve zamanla oluşmaya başlar. Bu kırışıklığın derecesi ve oluşma süresi birçok faktöre bağlıdır. En sık neden göz etrafı mimik kaslarının fazla kullanımıdır.

Göz kısma ya da gülme gibi yüz ifadeleri bu kırışıklıkların oluşması için bir nedendir. Ayrıca cilt yapısı çok ince olan hastalarda bu tekrarlayıcı mimik hareketlerinin baskısı daha fazla olacağından, kırışıklık oluşumu daha erken görülebilir. Meslek de önemli bir etkendir. Devamlı dikkat gerektiren ya da konuşma gerektiren işlerle uğraşanlarda yine göz etrafı çizgilenmeler daha fazla olabilir.

Göz dış tarafında oluşan ışınsal tarzda çizgilenmeler kaz ayağı kırışıklığı denilir. Bu kırışıklıkların tedavisinde Botilinum Toksini etkindir. Özellikle kırışıklıklar tam oturmamışsa tek başına Botilinum Toksini  uygulaması sonuç verir. Ancak kaz ayağı kırışıklıkları eğer derinleşmişse dolgu ve Botilinum Toksini  kombine uygulamaları gerekir. Çünkü bu kırışıklıklar artık ciltte doku kaybına da sebep olmuştur.

Sadece Botilinum Toksini  kırışıklıkları açsa da kırışıklıkların içini doldurmaz. Dolgu burada devreye girer. Dolgu ile hem kırışıklık doldurulmuş hem de cilt kırılmasına karşı direnç elde edilmiş olunur.

Kaz Ayağı Botilinum Toksini Etkinlik süresi 4-6 aydır.

BOTİLİNUM TOKSİN UYGULAMALARI


Please publish modules in offcanvas position.