Radyofrekans enerjisi aslında tıpta uzun yıllardır ameliyatlarda kanamayı durdurmak için kullanılan ısı enerjisidir.

Cihaz üzerindeki 25 tane mikroiğne ile cilt altına verilen ısı ile kollajenleri harekete geçirerek ince kırışıklıklarda düzelme sağlanması hedeflenmektedir.

Bu işlemde fraksiyonel radyo frekans dediğimiz 25 tane mikro iğne ile cilt altına uygulama boyunca toplam 1000 kez ısı verilir. Bu sayede ciltte gözle görünmeyen yaklaşık 25000 adet mikro kanallar açarak yüz cildinin her sahası taranmış olur.

Uygulama öncesi anestezik kremlerle yapılan 20-30 dakikalık bir ön hazırlık sonrası tüm yüz 1 seanslık işlem yaklaşık 45 dakikada tamamlanmaktadır.

Probleme ve cildin ihtiyacına göre 1-3 seans arası uygulanabilir. PRP ve mezoterapi gibi işlemlerle kombine edilebilir.

Micro İğneli Fraksiyonel Radyofrekans (Altın İğne) Kullanım Alanları:

  • Antiaging
  • Kırışıklık
  • Elastikiyet kaybı
  • Gözenek genişliği
  • Sivilce izleri
  • Ameliyat izleri
  • Nedbe (Vücudun dışında veya içinde bir yara, doku kaybı, harabiyet gibi durumun vücutça tamirinden sonra kalan iz ve doku topluluğu.)
  • Skar doku
  • Leke
  • Dekolte problemleri

Micro İğneli Fraksiyonel Radyofrekans (Altın İğne)

Fraksiyonel radyofrekans hangi şikayetleri tedavi eder?

Fraksiyonel radyofrekans yöntemi cilt gençleştirme, ameliyatsız yüz germe, sarkma giderme, sivilce izi ve yara izlerini gidermede kullanılır.

Fraksiyonel radyofrekans nasıl etkili olur?

Fraksiyonel radyofrekans yönteminde mikro iğnelerle ciltte küçük delikler açarak cildin bunları onarması ve ciltte yenilenme yapması sağlanır. Aynı zamanda cilt altına verilen radyofrekans enerjisi cilt altını 60 dereceye kadar ısıtır. Isınmanın etkisi kollajen lifler kısalarak cildin toparlanma ve sıkılaşmasını sağlanır. Ayrıca ısı etkisi ile kollajen sentezi uyarılarak zamanla ciltte onarılma ve yenilenme sağlanır.

Fraksiyonel radyofrekans tedavisinden sonra etkileri ne zaman görülür?

Fraksiyonel radyofrekans uygulamasının hemen sonrasında yenilenmiş, sıkılaşmış bir cilt ortaya çıkar. En iyi sonuç üçüncü haftada görülmeye başlar.

Fraksiyonel radyofrekans ne sıklıkta uygulanmalıdır?

Fraksiyonel radyofrekans yöntemi 3-6 hafta arlıklarla 3-5 seans yapılabilir.

Fraksiyonel radyofrekans tedavisinden sonra günlük yaşama dönülebilir mi?

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması sonrasında sosyal hayat ve iş yaşamına hemen dönülebilir. Uygulamaya bağlı ciltte hafif bir kızarıklık ve şişkinlik görülebilir, hafif bir kapatıcı ile kolaylıkla gizlenebilir ve ertesi gün geçer. Ciltte ısınmaya bağlı kuruluk hissedilecek olursa nemlendirici uygulaması ile cilt rahatlatılabilir.

Fraksiyonel radyofrekans hangi yöntemlerle bir arada uygulanabilir?

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması ile ciltte açılan küçük delikler sayesinde serum, bakım kremleri gibi ürünler çok daha iyi emileceği için faydaları daha çok artar. Fraksiyonel radyofrekans işlemi PRP veya mezoterapi ile birlikte yapılabilir. İşlemin hemen sonrasında PRP veya mezoterapi ürünleri uygulanması ciltteki yenilenme ve sıkılaşma etkisini daha da arttırır, ciltte taze ve parlak bir görünüm oluşturur.

Fraksiyonel radyofrekans yönteminin lazerlere avantajı nedir?

Fraksiyonel radyofrekans yönteminin cilt yenilemede kullanılan lazerlere göre avantajı yaz aylarında da güvenle uygulanabiliyor olmasıdır. Uygulamadan sonra güneşe maruz kalındığında lazerlerde olduğu gibi lekelenme riski yoktur. Bu yöntemin bilinen önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır.