SARKMA

Yüzde beliren yaşlı görüntünün ve sarkmaların sebebi, derideki gevşeme ve yağ yastıkçıklarının yer değiştirmesine bağlı deformasyonlardır. Bu deformasyonlar, ağırlıklı olarak cerrahi yüz germe ameliyatları ile düzeltilir. Ameliyat istemeyen hastalar ya da sonrası oluşabilecek komplikasyonlardan korkanlar için de ameliyatsız çözümler aranmaktadır.

Sarkma tedavileri

Eğer sarkma sebebi cildin elastikiyetinin bozulmasından kaynaklı ise ve ileri derece de bir sarkma değilse;

  • Ultherapy
  • Altın İğne
  • Fraksiyonel Lazer - Plazma
  • Dermel Enjeksiyon

gibi yöntemler cildin ihtiyacına göre tedavi planı oluşturulabilir.

Eğer sarkmaya zamanla cilt altında bulunan yağ tabakalarının erimesi sebep olmuşsa; dolgu işlemleri uygulanarak, yüzün sarkıklığının giderilmesi ve yüz volümünün tekrar düzelmesi sağlanabilir.
Sarkma bu yöntemlerle düzelecek düzeyde değilse ; ip uygulamaları yapılabilir.

 

İP UYGULAMALARI

Yüzdeki sarkmaların giderilmesi, yerçekimine karşı direnç oluşturulması, ciltte elastikiyet artışı ve yüzde volüm kayıplarının telafi edilmesine katkı sağlar. Bu amaçla farklı ip materyalleri kullanılabilir:

  1. PDO (polidioksanon)
    Çeşidine göre 30 gün ve 8 ay da cilt altında eriyen , bu süreçte kollajen aktivasyonunu tetikleyen iplerdir.
  2. Silikon ip
    Silikon materyalinden üretilmiş,dokuda erimeyen,üzerindeki çıkıntılı yapılar aracılığı ile ciltte tutunma sağlayan iplerdir.Cillte kollajen aktivasyonu sağlamaz.Hafif sarkmalarda lifting sağlayabilmek için kullanılabilen iplerdir

Elastikiyet Kaybı, yağ yastıkları erimesi ya da sarkma… Hangi sebepten olduysa ya da hangi problem varsa öncelikle yüz iyi değerlendirilmeli ve cilt yapısına uygun yöntem seçilmelidir.

 

MEDİKAL ESTETİK


Please publish modules in offcanvas position.