Toksin Uygulaması aslında bir ilaçtır. Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Tesadüfen şaşılık tedavisi yapılırken çizgileri giderdiği fark edilmiş ve estetik alanda kullanılmaya başlanmıştır. Kasların çalışmasını durdurarak etkili olur. Kaşınızı çatamazsınız ve kaş arası çizginiz kaybolur. Alın kaslarınız çalışmadığı için alın çizgileri yok olur. Gülerken göz kaslarınız fazla çalışmadığı için kazayağı çizgileri gider.

Toksin Uygulaması ne yapar?

Toksin Uygulaması başlıca mimik hareketlerine bağlı kırışıklık giderme, kaş kaldırma, yüzdeki sarkmaların azaltılması, yüz inceltme ve bölgesel aşırı terleme tedavisinde kullanılmaktadır.

Toksin Uygulaması nasıl etkili olur?

Asetilkolin (ACh) kaslarda hareketi sağlayan bir önemli bir maddedir. Toksin Uygulaması kaslarda ACh salgılanmasını sağlayan proteinlerin yerlerine bağlanır. Böylece kimyasal olarak ACh salgılanmasını engelleyerek kas hareketini engeller. Toksin Uygulamasıun kasların çalışmasını azaltma etkisi kalıcı değildir. Yaklaşık 4-6 ay sonra kas hareketi tekrar başlamaktadır.

Toksin Uygulaması kimlere uygulanabilir?

Toksin Uygulaması uygulaması 25 yaş ile 65 yaş arasında şikayetleri olan herkese yapılabilir

Toksin Uygulaması hangi kozmetik şikayetlerde kullanılabilir?

Alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları Göz çevresi kırışıklıkları Boyun bölgesi kırışıklıkları Yanak sarkmaları Yüz inceltme Koltuk altı, el ve ayak terlemeleri

Toksin Uygulaması uygulaması ne kadar süre alır?

Toksin Uygulaması işlemi çok kısa sürer. Tedavi alanında belli noktalara minik iğneler yardımı ile çok az miktarda cilt altına verilir. İğne yapılan bölgelerde mercimek büyüklüğünde şişlikler olabilir. Bu şişlikler yarım saat içinde geriler.

Toksin Uygulaması ne sıklıkla yapılmalıdır?

Toksin Uygulaması 4-6 ayda bir tekrar edilebilir.

Toksin Uygulaması uygulamasında acı hissedilir mi?

Çok küçük miktarda Toksin Uygulaması çok ince ve küçük iğnelerle kırışıklıkların giderileceği alana uygulandığından rahatsızlık hissi çok az olur. Anestezi gerektirmez. Toksin Uygulaması uygulama sırasında buz tutularak uygulamanın konforu artırılabilir.

Toksin Uygulaması tedavisinin sonuçları ne zaman görülür?

Toksin Uygulamasıun etkisi hemen görülmez. Yapıldıktan 3 gün sonra etkisi başlar ve 7-15 günde tam olarak kendini belli eder.

Toksin Uygulaması yapıldıktan sonra ne zaman kontrol edilmelidir?

Toksin Uygulaması yapıldıktan yaklaşık 1-2 hafta sonra kontrolü yapılarak yetersiz olan bölgeler veya asimetriler düzeltilir.

Toksin Uygulaması tedavisinin etki süresi ne kadardır?

Toksin Uygulaması işleminde doz ayarını yapılan bölge, kas kitlesinin büyüklüğü, kırışıklık miktarı, Toksin Uygulaması tedavisine daha önce verilen cevap belirler. Tedavi etkinliği 4-6 ay devam edebilir. Toksin Uygulamasıun etkisi azalırken çizgiler hafifleyerek ortaya çıkar. Eskisi kadar derin ve belirgin olmaz.

Toksin Uygulaması işleminden sonra nelere dikkat edilmelidir?

İşlem sonrası 4 saat kadar yatmamalı ve öne doğru eğilmemelidir. Enjeksiyon yapılan alanlara masaj yapılmaktan kaçınılmalıdır.

Toksin Uygulaması kimlere uygulanmaz?

Aminoglikozid, Ca kanal blokeri (tansiyon ilacı), penisilamin, kinin, mağnezyum, siklosporin alanlarda Toksin Uygulaması etkinliği azalır. Kas hastalığı olanlara, hamile ve emzirenlere, Toksin Uygulaması yapılacak alanda infeksiyon ve egzema olması halinde uygulama yapılmaz. Bazı kişilerde mimik çizgileri dinlenme halinde bile belirgindir. Bu grup kişilerde dolgu işlemleri Toksin Uygulaması tedavisine göre daha iyi sonuçlar vermektedir. Çünkü Toksin Uygulaması harekete bağlı çizgiyi giderir. Hareket olmadığı halde var olan derin çizgilere Toksin Uygulaması yetersiz kalır bu yüzden bu tür çizgilere dolgu yapılmalıdır. Hastaların yaşları 65 yaş üzerinde ise kasları gevşediği için Toksin Uygulamasıun tedavi edilecek kas yerine başka yerlerdeki kaslara geçme olasılığı artar. Böylece kaş ve göz kapağı düşüklüğü ihtimali artar. Bu sebeple 65 yaş üzeri Toksin Uygulaması yaparken dikkatli olunmalıdır.

Toksin Uygulaması uygulamasının yan etkileri nelerdir?

Toksin Uygulaması uygulamalarının yan etkisi çok azdır. Pek çok hasta tedaviden hemen sonra günlük yaşamına ve işlerine dönebilir. En çok işlemden sonra ertesi gün geçici morluklar olabilir. Toksin Uygulaması sonrası kaşlarda ve yüzde asimetri olabilir. Bu işlemden bir hafta sonra yapılan kontrolde kolayca giderilir. Göz çevresi ve alın işlemlerinde geçici kaş, gözkapağı düşüklüğü, çift görme gibi yan etkiler olabilir. Çok nadir olan bu yan etkiler 1-2 ay içinde kendiliğinden geriler. İşlemin etkisinin geçmesini beklerken özel göz damlaları kullanılarak yan etkilerin verdiği rahatsızlıklar giderilebilir. Toksin Uygulaması kaş arası ve alın uygulamaları sonrasında kaşlar yükselir. Bu kişinin kaş yapısı ile alakalıdır. Çoğu kez kaşların yükselmesi genç ve dinamik bir görüntü verir. Ama bazılarında kaşlar gereğinden çok yükselerek rahatsız edici bir görünüme sebep olur. Toksin Uygulaması öncesi alın hareketi yaptırılırsa kaşların ne kadar yükseleceği önceden anlaşılabilir. Kaş üstüne az miktarda Toksin Uygulaması konularak kaşların aşırı yükselmesine engel olunabilir. Toksin Uygulaması yüzü şişirmez. Bununla birlikte elmacık kemikleri çıkık, yanaklı kişilerde göz etrafına yapılan Toksin Uygulaması elmacık kemiklerin daha fazla belirginleşmesine sebep olabilir. Elmacık kemikleri belirgin olanlara göz çevresine yapılan Toksin Uygulaması miktarı az tutarak engel olunabilir.

Toksin Uygulaması uygulaması bazen etkisiz olabilir mi?

Bazen uygulanan Toksin Uygulaması etkisiz olabilir. Fabrikadan çıkışı veya kliniğe gelirken transportu esnasında dışarıda uzun süre kalması halinde ilaç etkisini yitirebilir. Bu durum yapan kişi tarafından fark edilerek telafi edilebilir. Bazen yapılan Toksin Uygulamasıun dozu yetersiz kalabilir. Özellikle erkeklerde kaş arası çizgisinde çok yüksek dozlar gerekebilir. Toksin Uygulamasıa karşı antikor gelişerek işlem etkisiz hale gelebilir. Bu daha çok yüksek doz uygulanan nörolojik hastalarda görülür. Kozmetik işlemlerde antikor gelişmemesi için 3 ay aralıklardan az süreyle işlem yapılmamalı ve arada çok sık düzeltme işlemi yapılmamalıdır.

Toksin Uygulaması uygulaması ne kadar süre iş ve sosyal yaşamı etkiler?

Toksin Uygulaması uygulamasından hemen sonra günlük yaşama geri dönülebilir. Nadiren geçici olarak morarma ve kızarıklık görülebilir. Morluklar makyajla kapatılabilir.

Toksin Uygulaması işleminden önce nelere dikkat edilmelidir?

Aspirin ve ağrı kesiciler, kan sulandırıcı ilaçlar, yeşil çay, gingko, sarımsak, ginseng, ekinezya, balık yağı, vitamin C ve vitamin E kullananlarda morarma riski yüksektir. Eğer mümkünse tedaviden 5-7 gün önce bu ilaçların alınmamasında fayda vardır

Toksin Uygulaması diğer cilt yenileme yöntemleri ile birlikte kullanılabilir mi?

Toksin Uygulaması dolgu işlemi ile birlikte yapılarak çok daha iyi sonuçlar alınabilir. Yanaklar, dudak ve çevresi, yanaklar ve çene dolgu ile çok güzel toparlanarak kişiye 8-10 yaş genç görünüm verilebilir. Toksin Uygulaması, mezolift, prp, lazer ve radyofrekans gibi cilt yenileme işlemlerinden sonra yapılarak tedavilerin etkinliği artırılabilir. Toksin Uygulamasıun bu işlemlerden sonra yapılması daha doğru olur. Çünkü cildi yenileyen işlemler Toksin Uygulamasıun etki süresini kısaltır.

MASSETER Toksin UygulamasıU İLE YÜZ İNCELTME

Masseter Toksin Uygulamasıu (Toksin Uygulaması) Nedir?

Kadın yüz güzelliğinin önemli unsurlarından biri de alt yüz bölgesinde yerleşmiş çene kontürünün keskin ve V şeklinde olmasıdır. Erkek yüzünde çene hattı kare şeklinde ve kaslıyken kadınlarda üçgen ya da v şeklinde çene hattı daha çekici bulunur. Bu orani belirleyen gizli etken aslında bir çiğneme kası olan masseter kasının kitlesidir .

Bu kasın hipertrofisi alt yüze erkeksi (kare biçiminde)bir ifade verirken ince bir maseter kası yüze üçgen ve daha feminen bir hava verir. Özelikle Asyalı kadınlarda masseter kası genetik olarak hipertrofik olduğundan çene kontürüne yeniden şekil verme işleminde masseter kasının küçültülmesi Asya ülkelerinde sık uygulanan kozmetik işlemlerden biridir. Ancak son zamanlarda başta Hollywood olmak üzere batı dünyasında da kalın yüzlü bayanların önemli estetik talepleri arasına maseter kasının inceltilmesi de girmiştir.

Massetere yapılan Toksin Uygulaması enjeksiyonu estetik etkisi yanında toplumda yaygın olan gece uykusu esnasında dişlerini sıkan hastalarda da yaygın biçimde uygulanabilmektedir. Maseter Toksin Uygulamasıu işlemi bir veya iki seansta toplamda 10-15 dakikada uygulanabilmektedir. İşlem toksinin küçük bir enjektör yardımıyla masseter kası içine zerk edilmesi esasına dayanır. Yüzde ortaya çıkan incelme 7 gun sonra başlar ve 3 hafta içinde etkisi maksimuma çıkar. Ortaya çıkan V etkisi yani inceltici etki 4 ay kadar devam eder. Tekrarlanan enjeksiyonlar zamanla incelme etkisini kalıcı kılmaktadır.

KOL ALTI TERLEMESİNDE Toksin Uygulaması

Koltuk altı Toksin Uygulaması tedavisi nasıl yapılır?

Koltuk altı terlemelerinde Toksin Uygulaması tedavisi çok kısa sürer. Terleme tedavisi Toksin Uygulaması uygulamasından önce ilaç sulandırılır. Sulandırılan Toksin Uygulaması ikiye bölünerek her iki alana uygulanır. Toksin Uygulaması tedavisinde terleyen bölgede 20-30 adet noktaya minik iğnelerle Toksin Uygulaması zerk edilir.

Toksin Uygulamasıla koltuk altı terleme tedavisinde nişastalı test ne zaman yapılır?

15 gün sonra eğer terleme devam ediyorsa nişasta unuyla iyot testi yapılarak terleyen bölge tespit edilir. Terlemesi devam eden bölgelere tekrar Toksin Uygulaması yapılabilir.

Toksin Uygulamasıla koltuk altı terleme şikayetinde acı hissedilir mi?

Toksin Uygulamasıla terleme tedavisinde koltuk altı uygulamaları fazla hissedilmez. Uygulama öncesinde anestezik krem sürülerek, işlem sırasında buz uygulanarak veya soğuk hava üfleyen cihazlar kullanılarak daha konforlu hale getirilebilir.

Toksin Uygulamasıla koltuk altı terleme tedavisinin yan etkisi var mıdır?

İşlem sonrası beklenen önemli bir yan etki yoktur. Toksin Uygulaması cilt içine yapılır. Koltuk altı dokusunu zedelemez. Sadece enjeksiyona bağlı kısa süreli morluklar görülebilir.

Toksin Uygulamasıla koltuk altı terleme tedavisinin etki süresi ne kadardır?

Toksin Uygulamasıla koltuk altı terleme tedavisinde Toksin Uygulamasıun etkisi ortalama 6-12 ay arasında sürmektedir. Yapılan araştırmalarda Toksin Uygulaması etkisi geçtikten sonra terleme oranının azaldığı tespit edilmiştir. Koltuk altı terleme tedavisinde Toksin Uygulaması yöntemi 2004 yılında FDA tarafından kabul edilmiştir.

Toksin Uygulamasıla koltuk altı terleme tedavisi kimlere yapılmaz?

Toksin Uygulamasıla terleme tedavisi hamile ve emziren annelere uygulanmaz. Kas hastalığı olanlara Toksin Uygulaması yapılmaz. Gentamisin ve kinidin kullananlara uygulama yapılmaz.

Koltuk altı terlemesi nasıl görülür?

Koltuk altı terlemesi şikayeti olanlarda, koltuk altı bölgesinde aşırı ıslaklık söz konusudur. Koltuk altından damlayacak şekilde terleme artışı olabilir. Kıyafetlerde ıslak görünüm ve terlemeye bağlı giysilerin renklerinde bozulma problemi olabilir. Giysilerde ıslak halkalar oluşur. Bazı kişiler günde iki-üç kez gömlek değiştirilebilir. İpek gibi hassas kıyafetleri giymek zorlaşabilir. Bu tür durumlar kişide sosyal açıdan rahatsızlık yaratır.

Koltuk altı terlemesi neden olur?

Koltuk altı terlemesinin nedeni, sempatik sinir sisteminin aşırı uyarılmasıdır. Koltuk altı terlemesine bazen avuç içi ve ayak tabanı aşırı terlemeleri eşlik edebilir. Bu kişinin yapısıyla ilgilidir. Stres ve gerginlik koltukaltı terleme şikayetini çok artırabilir. Şikayet genel olarak ergenlik çağında başlar. Koltuk altı terlemesine guatr, kansızlık gibi iç hastalıklarının eşlik ettiği pek görülmez. Koltuk altı terleme tedavisi nelerdir? Genel olarak, koltuk altı terlemesine deodorantlar ve losyonlar fayda etmez. Koltuk altı terlemesine çözüm, terleme kesici aliminyumlu losyonlar, iyintoforez, Toksin Uygulaması ve cerrahi yöntemler olabilir. Günümüzde en çok tercih edilen yöntemler Toksin Uygulaması ve cerrahi tedavilerdir.