1975 yılında Almanya da doğdu. 2000 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

2005 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı'ndan Medikal Estetik Uygulama Sertifikası aldı. Bu tarihten itibaren Malatya'daki "Güzellik ve Estetik Merkezi"ni arkadaşları ile açarak Medikal Estetik Uygulamalar alanındaki çalışmalarına başladı. 2008 yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Estetisyenlik Sertifikası aldı. 

2005 yılından itibaren FUE tekniği ile saç ekimi, toksin uygulaması, dolgu, prp, mezoterapi, ozon uygulamaları,  lazerlerin kullanımı, antiaging işlemler ile ilgili çeşitli kongre ve seminerlere katıldı.

Alanında uzman kişilerden çeşitli medikal estetik uygulamalar ile ilgili eğitimler aldı;

İspanya da Dr. Philippe Deprez'den Mezoterapi ve Lipoliz eğitimi aldı.
İtalya da Dr. Fulvio Vannini den mezokokteyller, yüz saç ve vücut problemlerinde PRP Uygulamaları ile ilgili eğitimler aldı.
Kore de Dr. Kwon Han Jin'den lazerler, antiaging te ip kullanımı ve PRP eğitimleri aldı.
İtalya da Dr. Gabriele Tabaracci'den Tıbbi Genel Ozon ve Lokal Uygulamalar ile ilgili eğitimler aldı.
Kanadalı Dr. Arthur Swift'in Toksin Uygulaması, dolgu ve yüz şekillendirmede altın oran ile ilgili seminerlerine katıldı.
İtalya da Dr. Ciro Accardo'dan yüz şekillendirmede ve dudakta ip kullanımı eğitimleri aldı.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği doğrultusunda , Yıldırım Bayezid Üniversitesinden Mezoterapi, Hacamat ve Ozon Tedavileri ile ilgili eğitimleri ve Sertifikalarını aldı.

Dr. Mevlüt Dağ; evli ve iki çocuk babası olup halen İstanbul Caddebostan'daki kliniğinde Medikal Estetik alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir. 


.